İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ

Sportif sürüş teknikleri ve performans ileri sürüş eğitiminden sonra başlar. Eğitim yarış teknikleri eğitimi ile bütünleşmektedir. Bu anlamda süre iki gündür. Eğitim tamamı ile pratik uygulanır.

İleri sürüş eğitiminin diğer eğitimler ile birleşmesinin nedeni daha hızlısını denemek istediğiniz de kaza yaşanabilir olgusudur.

Yarış teknikleri eğitimine kadar eğitimi yaşadığınızda hiç bir zaman kontrol dışı kalmayacağınız ileri sürüş tekniklerini kavramanız dahilinde bu eğitimi almanız gereklidir.

Biz sürüş kalitenizi ve stilinizi oturtmadan size sadece ileri sürüş eğitimini ne yazık ki  veremeyiz.

İleri sürüş eğitimi ile öğrenilen. Otomobilinizin limitlerinin, beslenerek hızlandırılması ve limitlerin sınırında araç kullandırılma ve limitlerde tutundurma eğitimidir.

İleri sürüş teknikleri dersi eğitim süresi

2 Tam Gün

 • Sportif sürüş aracın limitlerini ve tutunmasını,  gazın viraj içinde artırılması, değişken apex geçişleri, uygulama eğitimidir. Sportif sürüş yapılması gerekli durumlar için geçerlidir. Profesyonel sürüş ve yarış teknikleri için gelişim sağlar.
 • Viraja hazırlık firenaj,
 • Vites küçültme, viraj girişi, dengeli gaz, apex, dip gaz, viraj çıkışı, ideal yarış çizgisi öğrenilmektedir.
 • Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini, kontrol kayıplarını ve yüksek hızda yapılması gerekenleri öğrenilir. Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini öğrenirsiniz. Takla atma sebepleri pratik olarak yaşatılarak gösterilir. Arka lastik eğitim sırasında kalkar, yerle teması kalmaz.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde 50 km hızlarda eğitim sağlanamaz, Biz aracın maksimum hızlanmaların da kontrol sağlama eğitimini ileri sürüş eğitiminde vermekteyiz. 

Size 50 km hızlarda eğitim veriliyorsa bu ileri sürüş teknikleri eğitimi değil kendi bildikleri sürüş eğitimidir.
Otoyollarda askari hız limiti 40 km hızdan başlıyor. 50 km hızlarda siz zaten fren yapınca duruyorsunuz ve savrulmuyorsunuz.

50 km hızda giden sürücünün ileri sürüş eğitimi alması düşünülemez.

İleri sürüş eğitimi viraj çalışmasıdır. Bu çalışmada sürücü gaz, denge, ağırlık transferinin düzgün tutulması, limit hız, viraj teknikleri, değişken apex çalışmalarını süratli giderek öğrenebilmektedir.

Bu bilgiler virajda tutunma ve virajda hızlanma kabiliyeti sağlar. Yarış teknikleri uygulamasının temelini oluşturmakta olan ileri sürüş eğitimi sürüş stilinizi değiştirmek içindir.

İleri sürüş teknikleri ne demek

İleri sürüş teknikleri virajı dönerken oluşan savrulma sonucu olan kazalara engel olmaktır. Yüksek hızlarda keskin sert virajlara girme teknikleridir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi veren kurslar İstanbul ağırlıklıdır. Size 60 km lik limit dönüşlü bir viraja 150 km hızda sorunsuz girip çıkmayı göstermeleri gereklidir. Bu anlamda defansif ve ileri sürüş teknikleri eğitimi olarak da söylenebilir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi ücretleri güvenli sürüş eğitimi ile birlikte 900 tl dir. İleri sürüş teknikleri kursu İstanbul dışında grup eğitimleri sunmaktadır.

ileri ve güvenli sürüş teknikleri kursu 112 ileri sürüş eğitimleri Anadolu yakası Pendik ilçesinde vermektedir.

Performans sürüş teknikleri

İleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi profesyonel sürüş ve yarış eğitimi alan sürücülere verilir. Aracın limitlerinin üstüne çıkılır. Otomobilin limitleri zorlanmaktadır. Ofansif sürüş, yapılanması gerektiği durumlar (kaçma ve kovalama) için gereklidir.

 • Araç traksiyonlarının kontrol altına alınması
 • Düzde hızlanma ve virajda hızlanma,
 • Kilit,
 • 200 km hızlarda panik fren,
 • Lastikte ısıtma,
 • Lastik soğutma,
 • Vites değiştirme,
 • Pro kalkış ve ani hızlanma, drag öğretilmektedir.

İleri sürüş teknikleri eğitimi neden alınmalı

ileri sürüş teknikleri istanbul
ileri sürüş teknikleri

İleri sürüş teknikleri kursu, sürüş kaliteniz acısından gerçekçi eğitim hizmeti verir. Siz sürüş teknikleri ile alakalı üstten bir bakış açısı oluşturamaz iseniz ne yazık ki eğitimin size fazla bir etkisi olmamıştır.

Biz sizlere eğitim sunar iken tekrara giren açıklamalarda bulunarak eğitimi veriyoruz ki yeni öğrendiğiniz teknik ile bağını ve ilişkisini anlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bu yöntem ile ancak üsten bakma durumu gerçekleşiyor. Bu sayede akılda kalıcı ve unutulmayan fizik kuralları ile aracınızı kullanıyorsunuz ve herhangi bir kontrol kaybında aracı kontrol altına alabiliyorsunuz.

Sürüş teknikleri dünyadaki uygulamalarına bakıldığında bunu bizzat formüla 1 pistinde audi twin cup, tanıtımlarını yaptığımızda tüm dünya ülkelerinden gelen audi satışçıları ve müdürleri ile gözlemleme şansı bulduk.

Bu tip organizasyonlar içinde sürekli kendilerini bulan Japon’ undan tutun Hollanda’ lısına verdiğimiz eğitimde dünya uygulamalarının teknik alt yapı ve bilgi anlamında geride olmadığımızı anladık. Hatta çoğu kişinin sürüş hataları vardı.

Türkiye’ de sürüş teknikleri eğitimi üst düzeyde, tabi ki ben burada şunu söylemek isterim.

Katılımcı odaklı düşünmüyor ise eğitim aldığınız kalite çok fark etmez.

Katılımcılar ilk olarak anlamaya çalışmalı anlamadığı yeri sormalı sadece şov hareketi öğrenmek yeterli değil bu hareketler sizi eğlendirir. Teknik sürüş ile alakalı kalamazsınız. Aklımda olan bir problemde şu eski eğitim yapan arkadaşlar dahi ben bu konuları unuttum diyor.

Bakıyorsunuz sürüş tekniği normalleşmiş ve standart sürücü modun da bu tip mesleğini bırakmış başka işler yapmaya başlamış birçok eğitmen tanıyorum.

Biz bu iş içinde uzun süreler harcadığımız ve harcamaya devam ettiğimizden değil unutmama durumu, aslına bakarsanız eski eğitmenlerin kısa dönem eğitim vermeleri ve uzun zamandır bu işin tekrarını almamalarıdır.

Buda şöyle bir durum gerçekleşmesine tabi olmaktadır. Eğitim alan sürücülerin aynı eğitimi yaptıkları iş durumunun önemine göre senede bir yada iki senede bir refleks ve reaksiyon olarak tazelemeleri gereklidir.

Günümüzde çoğu firma iki senede bir eğitim talebinde bulunur. Maddi olanak gözü ile bakan bazı firmalar ise 10 yıl önce verdik anlayışındadır. Masraf gözü ile bakan firmalar ise almamak anlamındadır. Bazıları ise sadece fiyat sorar.

Her yıl fiyat soran fakat eğitim almayan birçok firma var. İleri sürüş teknikleri kazandıran eğitimdir. Ne kazandırır.

İleri sürüş teknikleri eğitimleri ne kazandırır


Çalışanlarının trafik kazaları oranına bakıldığında çok düşük kaza istatistiklerini gözlemlersiniz. Bu sayede çalışanlarınızın kaza ile ölümcül yada yaralanmalı durumlarına maruz kalmamaları en önemlisidir.

Aynı zamanda araçlarınız geç yıpranır çünkü doğru stillerde araç kullanımı oturur. Aynı zamanda tabi ki siz aracınıza bir şey olmadığı için kasko anlamında düşük bedeller ve tadilat masraflarında hafifleme yaşarsınız.

Eğitimler çok farklılıklar ile size hizmet sunar. Bir silobaz yada binek araç daha farklı eğitimler alır. Tüm iş faaliyetinize yansıyan ileri sürüş teknikleri eğitimleri aynı zamanda ekonomik sürüş gibi eğitim masrafı olarak baktığınız ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde maliyeti 4/1 oranında azaltmaktadır.

Yakıtın bu denli pahalı ücretlerinde 4 depo yakıttan bir depo kar ettiğinizde bizim eğitim fiyatlarından daha fazla kazancın size dönmesi bu eğitimlerdeki etkiyi ve bol para tasarrufunu göz önünde bulundurmanız gerekliliğini göstermektedir.

Sizin beklemediğiniz bu kazançlar için eğitim almanız yeterli.

Sürüş teknikleri eğitimi can ve mal güvenliğiniz kadar, ekonomik getiri olanağı ile de sizin yardımcınız sayılmalıdır.

Biz sürüş güvenliğiniz için ve tasarruf için sizleri eğitimlerimize bekliyoruz. Sadece firmalara eğitim sunmuyoruz. Bireysel olarak da eğitimlerimizin tamamına ulaşabilirsiniz.

Eğitim sonunda verilecek belgeler

İleri sürüş eğitimi sonrası alınabilecek diğer eğitimleri inceleye bilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri prodrv ileri sürüş teknikleri kursu

Makam şoförlüğü eğitimi

Ralli eğitimi